V neděli se opět dočkáme i trvalejšího sněžení, při kterém může napadnout až kolem 10 cm nového sněhu. Srážky budou přibývat ráno od jihu a postupně se rozšíří téměř na celé území. Většinou budou sněhové, ale na jihovýchodě a východě území se bude jednat zpočátku o déšť, a to i na horách. Bude sem totiž přechodně proudit teplejší vzduch. Nejméně srážek opět spadne na severozápadě území, kde čekáme sněžení jen ojediněle. Nejvíce nového sněhu by mělo připadnout na západě a severu Moravy, případně ve východních a severovýchodních Čechách.
Bude zataženo, večer místy až oblačno. Od jihu sněžení, místy i trvalejší. Na východě a jihovýchodě zpočátku déšť. Na severozápadě srážky ojediněle. Ranní teploty poklesnou na 2 až -2 °C.
Nejvyšší denní teploty naměříme mezi -1 a 3 °C, na jihovýchodě až 5 °C. Teploty v 1000 m na horách se budou pohybovat kolem -2 °C, na východě budou zpočátku až 2 °C. Foukat bude slabý proměnlivý nebo severozápadní vítr.