Ve středu bude jasno až polojasno. Slabý vítr severních směrů.

Na horách připadne nový sníh, v Čechách bude foukat silný vítr

29. 12. 2018 ǀ Poslední aktualizace 30. 12. 2018 10:12:03 ǀ Lukáš
Na horách připadne nový sníh, v Čechách bude foukat silný vítr

Přes Českou republiku bude v neděli postupovat okluzní fronta, během dne očekáváme srážky, na horách bude silněji sněžit. Přes den také bude zejména v Čechách foukat silný vítr, v nárazech bude dosahovat až 25 m/s

Na horách připadne až 20 cm sněhu

Od neděli očekáváme oblačno až zataženo, od středních nadmořských výšek budou srážky smíšené či sněhové, na horách by mohlo připadnou až několik cm nové sněhové pokrývky, zejména v Jeseníkách a Krkonočích. Nejvíce sněhu připadne v Beskydech.

Mapa: snow-forecast.com

Silný vítr

Během neděle bude zesilovat vítr, zejména v Čechách budou nárazy dosahovat až 20 m/s, na horách, zejména na severozápadě území, může vítr dosáhnout až 25 m/s v nárazech. V noci bude vítr postupně slábnout, na Moravě bude vítr přes celý den slabší.

Teploty se budou během neděle pohybovat od 3 až  do 6 °C, nejtepleji bude ve Středočeském kraji a na jižní Moravě, na horách se bude teplota držet kolem nuly.